İngilizce

Neft Dashlari is the first oil platform in the world and it's situated in the territory of the Caspian Sea. İts foundation was laid in 1947. One of the famous adventures of James Bond- " The World is Not Enough" (main parts of the movie) were filmed in Neft Dashlari. İt was built around " Black Rocks" protruding from the Caspian Sea. İn 1949 a unique oil deposit was discovered under the Caspian Sea. The field was named Oil Rocks. İt was a milestone in the development of the country's oil industry. New Azerbaijan is now established as one of the oil centres of the world and an artery in the flow lanes through Asia, the Caucasus and Europe. Since the signing of the Contract of the Century in 1994, Azerbaijan has achieved significant success from implementation of the new oil policy.

Azerice

Neft Daşları dünyanın ilk neft platformasıdır və Xəzər dənizinin ərazisində yerləşir. 1917-ci ildə yaradılmış "İts" əsəri 1947-ci ildə qoyulmuşdur. Ceyms Bondun "Dünya kifayət deyil" adlı məşhur sərgüzəştlərindən biri (filmin əsas hissələri) "Neft Daşları" da çəkilmişdir. Xəzər dənizindən çıxan "Qara Roklar" ətrafında tikilmişdir. 1949-cu ildə Xəzər dənizində unikal neft yatağı tapıldı. Sahə Neft Daşları adlandırıldı. Ölkənin neft sənayesinin inkişafında bir mərhələ olmuşdur. Yeni Azərbaycan indi dünyanın neft mərkəzlərindən biri və Asiya, Qafqaz və Avropa vasitəsilə axan şerlərdəki arteriya kimi qurulub. 1994-cü ildə "Əsrin müqaviləsi" nin imzalanmasından sonra Azərbaycan yeni neft siyasətinin həyata keçirilməsində əhəmiyyətli uğurlar əldə etmişdir.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.